• Burhaniye Oğuzhan Camii.jpg
  • Oğuzhan camii külliyesi.jpg
  • Oğuzhan camii projesi.jp
  • Oğuzhan camii ve külliyesi.jpg
  • Oğuzhan Camii.jpg

Şehriban Hatun Camii

Burhaniye Oğuzhan Camii ve Külliyesi

                Burhaniye Oğuzhan Camii ve Külliyesi konum olarak İstanbul’da, Üsküdar’ın Burhaniye Mahallesi’nde yerleşmektedir. Yükseliş İnşaat tarafından yürütülen külliye projesi, halen devam etmekte ve yakın bir tarihte bitirileceği planlanmaktadır. Bittiği taktirde, yeni ve modern tarzda bir sosyal ve kültürel yaşam alanı daha vatandaşlarımızın hizmetine girecektir

 

Burhaniye Oğuzhan Camii ve Külliyesi’nin Temel Özellikleri

                Yükseliş İnşaat’ın farklı disiplinleri ve bir takım modern anlayışları bir araya getirerek üstlendiği bu projedeki amaç, eskimiş ve hasar görmüş olan camiyi yenileyip daha dayanıklı ve kullanışlı hale getirmektir. Burhaniye’de bulunan eski cami yerine, renovasyon teknikleriyle şık görünümde daha yeni ve daha modern bir cami inşa edilmektedir.

                Burhaniye Oğuzhan Camii ve Külliyesi bittiğinde, bünyesinde birçok unsurun barındıran bir yapıya kavuşacaktır. Afet yönetim merkezi, Kur’an kursu alanı, kütüphane, yurt alanı, imam evi ve müezzin evi ile birlikte külliye toplamda 2200 m2’lik bir alanı kapsamaktadır. Şu anda sadece mimari görselleştirme ile görülebilen külliyenin bu hali dahi bölge sakinlerini heyecanlandırmakta ve inşaatın bir önce bitmesi beklenmektedir.

Yükseliş İnşaat ve Külliye Projeleri

                Firmamız bugüne kadar birçok cami ve külliye benzeri projelerden yer almış, gerek inşaat, gerek yenileme ve gerekse danışmanlık hizmeti aşamasında bulunarak bu tür projelerde tecrübe kazanmıştır. Medeniyetimizin en önemli sembollerinden biri olan cami ve külliyeler konusunda ayrı bir hassasiyete bürünen yükseliş İnşaat Burhaniye Oğuzhan Camii ve Külliyesi projesini de planlanan vaktinde bitirecektir.

Proje Listesine Dön