• Üsküdar Boğaziçi Yaşam Merkezi.JPG
  • Kirazlıtepe Boğaziçi yaşam merkezi.JPG
  • Boğaziçi Yaşam Merkezi.JPG

Boğaziçi Yaşam Merkezi

Boğaziçi Yaşam Merkezi Projesi  

Çok amaçlı bir kompleks olarak inşa edilen Boğaziçi Yaşam Merkezi, Üsküdar Kirazlıtepe’de bulunmaktadır. Sosyal ve kültürel yaşam alanı olarak inşa edilen Boğaziçi Yaşam Merkezi ile, Üsküdar sakinleri sosyal ve kültürel etkinlikleri için yeni bir tesis kazanmıştır. Yükseliş İnşaat ve özel bir firma ortaklığında Üsküdar Belediyesi önderliğinde yürütülen bu özel proje, 2012-2013 yılında tamamlanmış ve 2016 yılında hizmete girmiştir.

Boğaziçi Yaşam Merkezi Projesinde Neler Yapıldı?

Üsküdar’a birçok eser kazandırmış olan Yükseliş İnşaat, Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi ile birlikte bu eserlerine bir yenisi daha eklemiştir. Projenin amacı Üsküdar’ın sportif, kültürel ve eğitim faaliyetleri için çok fonksiyonlu yaşam alanı ihtiyacını karşılamak olarak belirlenmiştir. 15.000 m2 bir alan üzerine yapılmış olan Boğaziçi Yaşam Merkezi Projesi kapsamında 800 kişilik çok amaçlı salon, 2 adet yüzme havuzu, eğitimler için 7 adet sınıf, fitness salonu, 30 araç kapasitesinde otopark ve şık bir restoran bulunmaktadır. 

Üsküdar Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi’nin özellikleri sadece bunlardan ibaret değildir. Özellikle İstanbul Boğazı manzarasında, ulaşımının gayet rahat olduğu bir ortamda, 6 kattan oluşan yapının içerisinde, yaşam kalitesini arttıracak, günün stresinden arındıracak birçok faaliyet alanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

             

 

Proje Listesine Dön