• Kirazlıtepe Camii.JPG
  • Hacı tevfik karademir camii.JPG
  • hacı tevfik karademir kirazlıtepe camii.JPG
  • hacı tevfik karademir kubbe.JPG
  • kirazlıtepe camii iç mekan.JPG

Hacı Tevfik Karademir Camii

Üsküdar ilçesinde bulunan Kirazlıtepe’de, 2017 yılından itibaren kentsel dönüşüm çalışmaları başlamıştı. Kurumsal olarak bu kapsamda üzerimize düşeni yapmaya karar verdik ve iyi bir projenin tamamlanmasını sağladık.

İlçe halkı tarafından Kirazlıtepe Merkez Camii olarak bilinen yapıyı yıkıp depreme dayanıklı hale getirdik. Ayrıca camiinin bulunduğu alana renavosyon tekniklerini uygulayarak, nitelikli bir külliye inşa ettik.

Kirazlıtepe Merkez Camii 1974 yılında inşa edilmiş. Zamanın etkilerine uzun süre göğüs geren cami birçok insanın ibadet etmesine vesile olmuş. Zamanla eskiyen yapı depreme dayanıksız hale gelmiş.

2018 yılında ise yıkımı kentsel dönüşüm kapsamında tamamlandı. Yükseliş İnşaat firması olarak biz de 2020 yılında eski ve depreme dayanıksız cami yerine, diğer sosyal donatılarla beraber günün şartlarına uygun yeni bir külliye inşa ettik.

                                                                                                                   Hacı Tevfik Karademir Camii ve Külliyesinde Neler Var?

Camii cemaatine ibadetlerinde yardımcı olacak imam için güzel bir ev inşa ettik. Ayrıca müezzin görevlisi için de modern yapı teknikleriyle bir ev yaptık. Külliye alanı içerisinde kuran kursu ve istifade etmek isteyen öğrenciler için bir adet yurt bulunuyor.

Yukarıda yapımını gerçekleştirdiğimiz tüm yapıların toplam alanı 1500 m2 olarak gerçekleşti. Ayrıca huzur veren bir yeşil alan tasarımı da gerçekleştirdik. Yükseliş İnşaat cami ve külliyenin tüm yapım işini üstlendi. Mahalle dokusuna uygun ve depreme dayanıklı külliye yapısı Kirazlıtepe halkının hizmetine sunuldu. 20 yılı aşkındır yüksek standartlı yapılara ve restorasyon projelerine imza atıyoruz ve atmaya da devam edeceğiz.

Proje Listesine Dön