Hakkımızda

Yirmi yıla yaklaşan birikimin oluşturduğu tecrübe, güncel ve modern perspektifle yenilikçi projelere imza atıyoruz!

Türkiye’nin lider firmalarıyla birlikte önemli yapı faaliyetleri sergileyen, sektörün inşaat ve taahhüt, proje mühendisliği ve restorasyon kollarında hizmet veren Yükseliş İnşaat 1998 yılında iş adamı M. Tahir Tikici tarafından kuruldu.

Yirmi yıla yakın süredir sektörün neredeyse her biriminde faaliyet gösteren firma, özel ve tüzel kuruluşlara hizmet sunmuş, toplam 500.000 m2 inşaat projesi üretmiştir.

Yükseliş İnşaat 21. Yüzyılın modern çizgilerine uygun, yaşam fonksiyonlarını üst seviyede tutan, çevreci ve şehrin silüetini bozmayacak estetik yapılar üretmektedir. Kentsel dönüşüm projelerini alanın sosyal dokusuna uygun, kat maliklerinin hakkını gözeten, çevreye duyarlı, yaşayan projeler üreten bir firmadır.

 

about

M. Tahir Tikici Kimdir?

about

1958 Bingöl doğumlu M. Tahir Tikici lise eğitimini Bingöl’de tamamladıktan sonra 1978 yılında İstanbul’a yerleşmiştir. Eğitim hayatına ticarete atılmasından ötürü verdiği aradan sonra 2005 yılında Uluslararası Newport Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1978-98 yılları arasında döviz brokerlığı ve kuyumculukla uğraşmış, 1998 yılında kurduğu firmayla inşaat sektöründe faaliyet vermeye başlamıştır.

Evli ve üç çocuk babasıdır. Evi ve şahsî ofisi Üsküdar’da olup gerçek bir Üsküdar sevdalısıdır.